První obvinění v souvislosti s londýnskými atentáty

V Británii byl obvinili prvního muže v souvislosti s teroristickými útoky v Londýně. Třiadvacetiletý Ismael Abdurahman však nepatří mezi čtyři teroristy, kteří se 21. července neúspěšně pokusili o sebevražedné útoky.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britští policisté střeží stanici metra Stockwell v jižním Londýně

Britští policisté střeží stanici metra Stockwell v jižním Londýně | Zdroj: ČTK

Podle britských protiteroristických zákonů je obviněn ze zadržování informací. Policie uvedla, že měl informace, které mohly napomoci k zajištění další osoby v souvislosti s atentáty. Ve čtvrtek bude předveden před soudce v Londýně.

Britská policie v souvislosti s útoky zatkla celkem 37 lidí, z nichž ve vazbě jich zůstává kromě Abdurahmana 14. Mezi nimi jsou tři muži podezřelí z pokusu o spáchání atentátů 21. července a čtvrtý byl zatčen v Itálii. Policie zatím nezadržela nikoho v souvislosti s útoky ze 7.července, při nichž v londýnském metru a v autobuse zahynulo 52 lidí a čtyři atentátníci.

Marcela Pohanková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme