První předvolební skandály v Británii

Předvolební kampaň, která před pár dny propukla ve Velké Británii, už zaznamenala první skandály. Vůdci obou hlavních stran se ocitli v trapné situaci kvůli výrokům svých stranických kolegů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Přední konzervativní poslanec Peter Tapsellf v proslovu na předvolební shromáždění učinil narážku na návrh nové vlády v Evropské unii, který předkládá německý kancléř Gerhard Schröder. "Možná jsme si včas nepřečetli Hitlerův Mein Kampf avšak nic nás neomlouvá, jestliže si tentokrát důkladně neprostudujeme Schröderův plán pro Evropu." Výrok Sira Petera ihned kritizovala mluvčí konzervativců pro vnitřní záležitosti, která řekla, že v kontextu kritiky jednotné evropské měny není třeba připomínat Hitlerův Mein Kampf.

Labouristická ministryně pro zámořský rozvoj Clair Sholtová způsobila nepříjemnost premiéru Blairovi, když v rozhlasovém interview řekla, že jeho rozhodnutí vyhlásit volby v proslovu ke školákům, kteří nemohou volit, bylo podivné.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme