První případ prasečí chřipky má zřejmě i Německo

Preventivní opatření proti prasečí chřipce nepolevují. Argentina zrušila letecké spojení s Mexikem. V Austrálii budou úřady moci zadržet a dezinfikovat všechny lidi, u kterých bude na nemoc podezření. Z obavy před novým druhem chřipky bylo odloženo i několik golfových turnajů, které se měly hrát v Mexiku. První případ prasečí chřipky má zřejmě Německo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidé v Mexico City nosí roušky jako prevenci proti infekci prasečí chřipky | Foto: ČTK/AP

Německo zřejmě rozšíří seznam zemí s potvrzenými případy prasečí chřipky. V hamburské nemocnici leží pacientka, u která byl zjištěn chřipkový virus typu H1N1. Na definitivní potvrzení si ale musíme počkat do dnešního poledne.

Virolog Stefan Günther z hamburského Institutu tropické medicíny označil podezření za velmi závažné. Pacientce, která se nedávno vrátila z Mexika, se v rámci možností daří dobře.

Další podezření hlásí spolkové země Bavorsko a Severní Porýní-Vestfálsko. Agentura DPA zjistila, že Německo je velmi nerovnoměrně zásobeno antivirálními léky. Nejhůř jsou na tom Dolní Sasko, Hamburk a Brémy.

Německé lékárny evidují lavinovitý nárůst zájmu jak o ochranné masky, tak o léky Tamiflu a Relenza. Ty pro své zaměstnance shánějí i některé velké firmy, jako třeba automobilka BMW.

K tématu si můžete také přečíst:
V Česku prasečí chřipka zatím není, potvrdily testy
Nový typ chřipky zabil v Mexiku už 150 lidí, dorazil i do Evropy
Virus prasečí chřipky má v Mexiku 81 obětí, v EU zatím nákaza není
USA hlásí další případy prasečí chřipky

Jiří Hošek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme