První případ prasečí chřipky má zřejmě i Německo

Preventivní opatření proti prasečí chřipce nepolevují. Argentina zrušila letecké spojení s Mexikem. V Austrálii budou úřady moci zadržet a dezinfikovat všechny lidi, u kterých bude na nemoc podezření. Z obavy před novým druhem chřipky bylo odloženo i několik golfových turnajů, které se měly hrát v Mexiku. První případ prasečí chřipky má zřejmě Německo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidé v Mexico City nosí roušky jako prevenci proti infekci prasečí chřipky | Zdroj: ČTK

Německo zřejmě rozšíří seznam zemí s potvrzenými případy prasečí chřipky. V hamburské nemocnici leží pacientka, u která byl zjištěn chřipkový virus typu H1N1. Na definitivní potvrzení si ale musíme počkat do dnešního poledne.

Virolog Stefan Günther z hamburského Institutu tropické medicíny označil podezření za velmi závažné. Pacientce, která se nedávno vrátila z Mexika, se v rámci možností daří dobře.

Další podezření hlásí spolkové země Bavorsko a Severní Porýní-Vestfálsko. Agentura DPA zjistila, že Německo je velmi nerovnoměrně zásobeno antivirálními léky. Nejhůř jsou na tom Dolní Sasko, Hamburk a Brémy.

Německé lékárny evidují lavinovitý nárůst zájmu jak o ochranné masky, tak o léky Tamiflu a Relenza. Ty pro své zaměstnance shánějí i některé velké firmy, jako třeba automobilka BMW.

K tématu si můžete také přečíst:
V Česku prasečí chřipka zatím není, potvrdily testy
Nový typ chřipky zabil v Mexiku už 150 lidí, dorazil i do Evropy
Virus prasečí chřipky má v Mexiku 81 obětí, v EU zatím nákaza není
USA hlásí další případy prasečí chřipky

Jiří Hošek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme