První proces kvůli 11. září

V Hamburku začal vůbec první proces s pravděpodobným členem teroristické organizace Al-Kaidá. Žaloba klade osmadvacetiletému Maročanu Muniru el Motasadekovi mimo jiné za vinu, že finančně podporoval a organizoval sebevražedné piloty, kteří narazili 11. září loňského roku s uneseným letadlem do Světového obchodního centra v New Yorku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

útok na mrakodrap

Soudní přelíčení provázejí bezpříkladná bezpečnostní opatření. Okolí soudní budovy je uzavřeno. Bezpečnostními prohlídkami do jednacího sálu museli projít i agenti FBI, kteří přijeli ze Spojených států sledovat soudní proces. Od rána čte předseda třetího trestního senátu žalobu o 89 stranách. Odpoledne se k ní má vyjádřit samotný obžalovaný Motasadek.

"Doufám, že důkazní materiál umožní Motasadeka pravomocně a bez předsudků odsoudit," řekl televizi N23 Heiner Baldig z Úřadu na ochranu ústavy. Motadadek však odmítá obžalobu v plném rozsahu včetně styků s teroristy a spoluúčasti na více než třech tisícovkách vražd.

Markéta Kaclová, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme