Pumový atentát v Bombaji

Přinejmenším deset osob usmrtil a 75 zranil výbuch pumy umístěné ve vlaku na nádraží indického města Bombaj. Mezi mrtvými je osm žen a dva muži, sdělila policie, která z útoku podle vlastních slov podezírá skupinu Hnutí muslimských studentů Indie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vykolejený vlak | Foto: Jiří Zmek

Exploze nastala v přeplněném voze určeném výhradně pro ženy na nádraží ve čtvrti Mulund v době, kdy se lidé vraceli z práce. Cestujících na nádraží se zmocnila panika a doprava byla zastavena, řekli očití svědci.

"Jsem v železničním vagónu. Část střechy utrhl výbuch. Je to strašná podívaná," řekl telefonem poslanec vládní Indické lidové strany Kirit Somaija, když dorazil na místo výbuchu.

Policie tvrdí, že uskupení radikálních muslimů v uplynulých čtyřech měsících v Bombaji uskutečnila přinejmenším dva pumové atentáty.

Jedním z nich byl i útok na autobus, při němž 2. prosince v Bombaji zahynuli dva lidé a 27 dalších bylo zraněno, a který indická policie rovněž připisuje hnutí radikálních muslimských studentů.

Milan Kopp, Karel Hanzelka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme