Exčlena Pussy Riot Verzilova budou léčit v Německu. Někdo ho otrávil, tvrdí jeho blízcí

Bývalý vůdce ruské protestní skupiny Pussy Riot Pjotr Verzilov, který byl v úterý ve vážném stavu hospitalizován, byl letecky přepraven do Berlína. V Německu se podrobí další léčbě u specialistů. Informoval o tom v neděli zpravodajský server BBC News.

Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Za narušení červencového finálového zápasu mistrovství světa ve fotbale mezi Francií a Chorvatskem strávil Pjotr Verzilov a tři ženy 15 dní ve vězení. Na hřiště vtrhli v policejních uniformách. | Foto: Christian Hartmann | Zdroj: Reuters

V sobotu členka Pussy Riot Veronika Nikulšinová oznámila, že Verzilov nabyl vědomí. Nikulšinová už dříve řekla, že byl Verzilov otráven. Po úterním soudním jednání si údajně nejprve stěžoval, že přestává vidět, pak nemohl mluvit, potom nedokázal chodit.

Člen Pussy Riot skončil v nemocnici. Byl otráven, myslí si rodina

Číst článek

Ošetřující lékaři podle rozhlasové stanice Echo Moskvy nevylučují, že Verzilov se přiotrávil léky. Jeho blízcí takovou možnost ale odmítli.

Verzilov má ruské a kanadské občanství, jeho bývalou manželkou je Naděžda Tolokonnikovová, též členka Pussy Riot, která byla v roce 2012 odsouzena na dva roky do vězení za divoký punkový koncert v moskevské katedrále Krista Spasitele.

Pokuta 600 korun a zabavení uniforem. Soud potrestal členy Pussy Riot za narušení fotbalového finále

Číst článek

Tolokonnikovová údajně Verzilova přivítala v neděli na berlínském letišti. Na krátkém videu a na fotografiích, které zveřejnil německý bulvární list Bild, je Verzilov vidět v letadle a poté, jak je odnášen na nosítkách.

Verzilov proslul zejména jako inspirátor okázalých performancí umělecké skupiny Vojna, je vydavatelem internetového serveru Mediazona, který monitoruje situaci v ruském vězeňství. V letech 2013 až 2014 se zapojil do protestních akcí proti proruskému režimu na Ukrajině, které vyústily v pád prezidenta Viktora Janukovyče. Se skupinami Vojna a Pussy Riot se podle některých informací rozešel.

Za narušení červencového finálového zápasu mistrovství světa ve fotbale mezi Francií a Chorvatskem strávil Verzilov a další tři ženy 15 dní ve vězení. Na hřiště vtrhli v policejních uniformách.

Pyotr Verzilov | Foto: Tatyana Makeyeva | Zdroj: Reuters

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme