Pokuta 600 korun a zabavení uniforem. Soud potrestal členy Pussy Riot za narušení fotbalového finále

S nízkými pokutami, v přepočtu 600 korun, odešla od moskevského soudu čtveřice členů punkového sdružení Pussy Riot. Soud je finančně potrestal za akci s názvem „Milicionář ve hře“. Aktivisté v policejních uniformách vyběhli na trávník stadionu v Lužnikách při finále fotbalového šampionátu.

Moskva Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Členku Pussy Riot odvádějí z hřiště, na které vyběhla během finále fotbalového šampionátu

Členku Pussy Riot odvádějí z hřiště, na které vyběhla během finále fotbalového šampionátu | Zdroj: Profimedia

Pokuta 1500 rublů, což je v přepočtu asi 600 korun, a zabavení uniforem. Takový trest určil moskevský soud každému ze čtyř členů skupiny Pussy Riot. Už předtím je ale poslal na 15 dní do vězení za hrubé porušení pravidel chování při sportovních akcích.

Aktivisté s rozsudky nesouhlasí. Olga Kuračovová před soudem prohlásila, že akcionismus je jednou z forem umění a předpokládá osobní zapojení autora, podobně jako v divadle nebo ve filmu. Skupina Pussy Riot svým vystoupením chtěla upozornit na brutální metody ruské policie, nedostatek svobody a svobodných voleb nebo na problém politických vězňů.

Skupina Pussy Riot je známá svými protesty proti Kremlu a ruské vládě. Tři členky Pussy Riot poslal v roce 2012 moskevský soud na dva roky za mříže za předvolební výtržnosti v moskevské katedrále Krista Spasitele.

Pětice členek Pussy Riot tehdy v chrámu křičela text písně Bohorodičko, vyžeň Putina, kritizující prezidenta Vladimira Putina i hlavu pravoslavné církve, patriarchu Kirilla, jenž podpořil Putinovu kandidaturu v tehdejších prezidentských volbách.

mdo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme