Putin a Chirac jednali o boji s terorismem

Především o boji s mezinárodním terorismem a vztazích Moskvy s Evropskou unií jednal v Rusku se svým protějškem Vladimirem Putinem francouzský prezident Jacques Chirac. Ten přijel do Moskvy na krátkou návštěvu den po německém kancléři Gerhardu Schöderovi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V. Putin a J. Chirac | Zdroj: ČTK

Už jedenácté setkání prezidentů potvrdilo, že vztahy Vladimira Putina a Jacquese Chiraka jsou velmi dobré. Oba se také snažili všemožně přesvědčit, že větší otevřenost mezi Moskvou a Paříží snad už ani není možná. Chirakovi nejenže ukázali supertajné středisko řízení vojenských kosmických družic, ale navíc ho seznámili také se strategickými projekty. Podle kuloárových zpráv se mohlo dokonce mluvit také o jakési variantě společné evropské protiraketové obrany.

Jak potvrdili oba prezidenti, jednali vedle tohoto tématu a další spolupráci ve vesmíru hlavně o boji s terorismem. Ten se podle Putina snaží zasáhnout celý svět. Francouzský prezident připomněl sice i čečenský problém, ale pouze konstatoval, že věří v nalezení přijatelného politického řešení.

Petr Voldán Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme