Putin: Jednání s Bidenem nepovažuji za nutné. Další mobilizace a útoky na ukrajinské objekty nejsou třeba

Ruský prezident Vladimir Putin nepovažuje za nutné, aby jednal se svým americkým protějškem Joem Bidenem. Putin to podle agentury TASS řekl novinářům v Astaně, kde se během dvou dnů zúčastnil několika summitů. Putin v pátek také prohlásil, že se v Rusku v dohledné době neplánuje další vlna mobilizace a že další masivní údery na „ukrajinské objekty“ nejsou nutné.

Astana Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruský prezident Vladimir Putin

Ruský prezident Vladimir Putin | Foto: Sputnik/Mikhail Metzel/Kremlin | Zdroj: Reuters

Možné setkání s Bidenem, například v listopadu na summitu zemí G20 v Indonésii, podle Putina nemá smysl.

Šéf NATO: Rusko ví, že jadernou válku nelze vyhrát. Pokud by ji zahájilo, bude to mít vážné následky

Číst článek

„Nepovažuji to za nutné, upřímně řečeno. Zatím pro taková jednání ani není platforma, sdělil ruský prezident. Biden tvrdě odsoudil pondělní ruské raketové útoky na Ukrajinu nebo nedávný pokus Moskvy anektovat část ukrajinského území a ostře také kritizuje, že Putin mluví o možnosti použití jaderných zbraní.

Putin v pátek také uvedl, že částečná mobilizace, kterou koncem září vyhlásil, skončí zhruba za dva týdny. „V dohledné době není potřeba částečnou mobilizaci rozšiřovat,“ okomentoval vyhlídky, že by se Rusko mohlo pokusit povolat do zbraně víc než původně deklarovaných 300 000 záložníků.

V pondělí Rusko podniklo mohutné vzdušné útoky napříč celou Ukrajinou, které zasáhly civilní objekty, podle Kyjeva zabily nejméně 19 lidí, zranily asi 100 dalších a přerušily dodávky elektřiny.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme