Putin chce na Kavkaz poslat víc vojsk

Ruský prezident Vladimir Putin chce zvýšit vojenskou přítomnost federálních sil na severním Kavkazu. Ruská média zároveň tvrdí, že většina příslušníků ozbrojených skupin, které napadly řadu cílů v Ingušsku pochází z této autonomní republiky. Panuje podezření, že jim pomáhají místní bezbečnostní orgány.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

boje v Ingušsku | Foto: EPA

Toto podezření publikuje dnes hned několik ruských listů. V článcích věnovaných příčinám útoků ozbrojenců na cíle v Ingušsku, při kterých přišlo o život téměř 100 lidí, například deník Nězavisimaja gazeta píše, že většina členů band je právě z Ingušska. Představitelé republiky i ruských orgánů přitom tvrdí, že většina bojovníků přišla z Čečenska a je spojena s čečenskými separatisty.

Dnes bylo v Ingušsku zadrženo nejméně 10 podezřelých osob, které se mohly podílet na útocích proti vojenským a pohraničním obejktůn v autonomní republice. Ruský prezident Vladimír Putin mezitím prohlásil, že Moskva zvýší svoje aktivity v severokavkazské oblasti včetně posílení bojové techniky a dislokace pluku vojsk Ministerstva vnitra i jednotek federální armády.

Markéta Kaclová, Petr Voldán Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme