Putin hovořil se Slováky o možné vzájemné spolupráci

Prezident Ruské federace Vladimír Putin ukončil s uspokojením první oficiální návštěvu Slovenska. Představitelům země poděkoval za výborné podmínky, které vytvořili pro jeho včerejší schůzku s americkým protějškem Georgem Bushem. Se slovenskými ústavními činiteli dnes hovořil především o rozvoji vzájemné spolupráce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V. Putin | Foto: Michal Doležal

Ruský prezident věří, že vzájemné hospodářské i kulturní vztahy se ještě zlepší. Jak řekl, i proto, že Slovensko, ačkoliv si zvolilo cestu do Evropské unie, má o to upřímný zájem. Řekl, že si pragmatismu slovenské politiky vůči Rusku velmi váží.

V souvislosti s blížícími se oslavami konce druhé světové války prohlásil, že je důležité na ně nikdy nezapomenout. "Dobře chápeme, jak je důležité pamatovat si výsledky minulé války, abychom nedovolili její zopakování, a mohli sjednotit úsilí proti novým hrozbám. Jednou z nich je terorismus."

Markéta Kaclová, Renata Havranová, Martina Hřibová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme