Putin hovořil se Slováky o možné vzájemné spolupráci

Prezident Ruské federace Vladimír Putin ukončil s uspokojením první oficiální návštěvu Slovenska. Představitelům země poděkoval za výborné podmínky, které vytvořili pro jeho včerejší schůzku s americkým protějškem Georgem Bushem. Se slovenskými ústavními činiteli dnes hovořil především o rozvoji vzájemné spolupráce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V. Putin

V. Putin | Foto: Michal Doležal

Ruský prezident věří, že vzájemné hospodářské i kulturní vztahy se ještě zlepší. Jak řekl, i proto, že Slovensko, ačkoliv si zvolilo cestu do Evropské unie, má o to upřímný zájem. Řekl, že si pragmatismu slovenské politiky vůči Rusku velmi váží.

V souvislosti s blížícími se oslavami konce druhé světové války prohlásil, že je důležité na ně nikdy nezapomenout. "Dobře chápeme, jak je důležité pamatovat si výsledky minulé války, abychom nedovolili její zopakování, a mohli sjednotit úsilí proti novým hrozbám. Jednou z nich je terorismus."

Markéta Kaclová, Renata Havranová, Martina Hřibová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme