Putin je v Rusku stále populární

Popularita ruského prezidenta Vladimíra Putina v závěru roku neklesá. Jak uvádí náš moskevský zpravodaj Petr Voldán, je také víc obyvatel Ruska přesvědčeno, že současná vláda dokáže měnit situaci v zemi k lepšímu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimir Putin | Foto: ČTK/AP

Kroky prezidenta Vladimira Putina schvaluje a podporuje 73 procent obyvatel Ruska. Popularita prvního muže Ruska tak stále zůstává na vysoké úrovni, když s politikou Putina nesouhlasí jenom 19 procent lidí. Předseda vlády Michail Kasjanov je na tom už o poznání hůř. Jeho počínání se zamlouvá necelé polovině obyvatel Ruska. V závěru roku přitom v zemi přibylo lidí, kteří věří ve zlepšování situace v Rusku díky práci současného vládního kabinetu. V odpovědích na otázky průzkumů, komu Rusové z politiků nejvíce věří, zvítězil také prezident Putin. Druhé místo zaujímá ministr pro mimořádné situace Sergej Šojgu a třetím, pokud jde o důvěru občanů, je lídr ruských komunistů Genadij Zjuganov.

Markéta Kaclová, Petr Voldán Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme