Putin je větší hrozbou než Islámský stát, řekl senátor McCain a vyzval k tvrdším sankcím

Americký senátor John McCain prohlásil, že ruský prezident Vladimir Putin představuje větší hrozbu pro světovou bezpečnost než teroristická organizace Islámský stát. Vlivný republikánský senátor se tak vyjádřil v rozhovoru pro australskou televizi ABC.

Melbourne Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký senátor John McCain

Americký senátor John McCain | Zdroj: Reuters

McCain, který Austrálii navštívil cestou na bezpečnostní summit v Singapuru, v rozhovoru rovněž varoval, že Senát prosadí sankce vůči Moskvě kvůli jejímu údajnému vměšování do amerických voleb.

„Domnívám se, že (Putin) je prvořadou a nejvýznamnější hrozbou, dokonce větší než Islámský stát," řekl McCain, který je dlouhodobým kritikem amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Podle McCaina nejsou důkazy o tom, že by se Rusům podařilo změnit výsledek amerických voleb, neustále se ale o vměšování do voleb v zahraničí snaží, včetně nedávných voleb francouzských.

„Vnímám Rusy jako zdaleka největší problém. Proto musíme zpřísnit sankce," dodal McCain, který působí jako šéf senátního výboru pro ozbrojené složky.

 

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme