V Putinově okolí onemocněly covidem desítky lidí. ‚Nyní budu muset zůstat pár dní v izolaci,‘ oznámil

Ruský prezident Vladimir Putin sdělil, že v jeho okolí onemocněly covidem-19 desítky lidí a že zůstane ještě několik dní v izolaci, uvedla ve čtvrtek agentura TASS. O tom, že se kvůli několika případům respiračního onemocnění ve svém okolí uchyluje do samoizolace, informoval prezident již dříve tento týden.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruský prezident Vladimir Putin | Foto: Sputnik/Alexei Druzhinin/Kremlin | Zdroj: Reuters

„Nejde o jednoho člověka nebo dva lidi, ale o desítky lidí,“ řekl Putin na jednání Organizace dohody o kolektivní bezpečnosti (ODKB), jehož se účastní virtuálně. „Nyní budu muset zůstat pár dní v izolaci,“ dodal.

Ruský statistický úřad eviduje již 365 000 koronavirových úmrtí, jen za červenec jich přibylo 50 000

Číst článek

Putin, který má ukončené očkovaní ruskou vakcínou proti covidu-19 Sputnik V, tento týden podle agentury Reuters řekl, že nyní má možnost sám na sobě otestovat účinnost tohoto preparátu. Ve středu prezidentský mluvčí Dmitrij Peskov informoval, že Putin je zcela zdráv a cítí se dobře.

Ve snaze ochránit Putina před nákazou zavedl Kreml speciální opatření. Návštěvníci například musejí procházet speciálními dezinfekčními tunely a novináři, kteří se účastní akcí v Kremlu, musejí projít několika PCR testy.

Denní přírůstky nákazy se v nejrozlehlejší zemi světa, kde žije na 145 milionů obyvatel, v posledních týdnech pohybují kolem 18 000. Moskva také denně hlásí téměř 800 úmrtí pacientů s covidem-19. Ve středu ruský operativní štáb oznámil 18 841 potvrzených případů koronaviru za předchozí den a 792 nových úmrtí v souvislosti s covidem-19.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme