Putin nařídil ekonomickou obnovu Severního Kavkazu

Ruský premiér vyzval k ekonomické obnově Severního Kavkazu. Vladimir Putin nařídil novému vyslanci Kremlu v nejneklidnějším regionu Ruska, aby zlepšil životní standard obyvatel prostřednictvím nových pracovních míst.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladiimír Putin | Foto: Jiří Hošek

Po letech neúspěšné snahy nastolit stabilitu na Severním Kavkaze především s pomocí bezpečnostních složek, Kreml signalizuje nový přístup.

Ruský prezident seskupil nejproblematičtější republiky do nového regionu, do jeho čela jmenoval speciálního vyslance Alexandra Chloponina.

Toho nyní ruský premiér Vladimir Putin vyzval k vytvoření lepších životních podmínek a především odstranění nezaměstnanosti.

K tomu by podle ruského premiéra měl přispět vznik zvláštních ekonomických zón, které by do problematického regionu přilákaly investory.

Situace na Severním Kavkaze zůstává velmi napjatá. Zejména v Dagestánu a Ingušsku roste počet útoků a pumových atentátů na policisty a úředníky.

Lenka Kabrhelová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme