Putin navrhl do čela nového ruského parlamentu svého podřízeného

Rusko po volbách čeká politická rošáda. Předsedou nově zvolené dolní komory parlamentu se má stát dosavadní zástupce ředitele kremelské administrativy Vjačeslav Volodin. Dosavadní předseda Státní dumy Sergej Naryškin se zase stane šéfem rozvědky. Volodinovu kandidaturu podpořily vedle vládnoucího Jednotného Ruska všechny ostatní parlamentní strany.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimir Putin na návštěvě jedné z moskevských volebních místností. | Zdroj: Reuters

Vladimír Putin na prvním povolebním setkání s předsedy parlamentních stran kritizoval volební podvody a vyslovil se pro to, aby vinící byli tvrdě potrestání bez ohledu na jejich postavení a politickou příslušnost.

Předsedkyně Ústřední volební komise Ella Pamfilovová informovala prezidenta o tom, že komise dostala 394 stížnosti na průběh voleb a prokuratura zahájila 39 trestních stíhání.

Výsledky ruských voleb potvrdila ústřední komise. Jednotné Rusko má ústavní většinu

Číst článek

Volby na svém blogu ostře napadl opoziční politik Alexej Navalnyj, podle kterého strana Jednotné Rusko různými podvody získala 12 milionů hlasů navíc.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme