Putin navrhl na premiéra Michaila Fradkova

Ruský prezident Vladimír Putin navrhl do funkce premiéra současného zástupce země při Evropské unii Michaila Fradkova. Měl by na postu nahradit odvolaného expremiéra Kasjanova. Fradkovovo zvolení je velmi pravděpodobné, protože prokremelský blok Jednotné Rusko má v parlamentu pohodlnou většinu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rudé náměstí | Foto: All-moscow.ru

Jméno kandidáta na post předsedy vlády oznámil Putin na jednání s vedením poslanecké většinové frakce strany Jednotné Rusko. Podle jeho slov bylo potřeba navrhnout člověka nanejvýš profesionálního a slušného, který má zkušenosti s prací na různých postech.

Nakonec došlo podle Putina ke shodě, že takovým kandidátem je stálý představitel Ruska při Evropské unii na úrovni ministra Michail Fradkov. Čtyřiapadesátiletý rodák ze Samarské oblasti byl v první polovině devadesátých let náměstkem ministra pro zahraniční obchod a koncem devadesátých let ministrem obchodu v Putinově vládě. Pak zastával funkci šéfa daňové policie, zmocněncem Ruska v Evropské unii.je od března 2003.

Podle posledních zpráv se již Fradkov vrátil z Bruselu a v současné době je v Moskvě. Předseda Státní dumy Boris Gryzlov uvedl, že poslanci posoudí prezidentův návrh na pátečním zasedání. Konzultace s politickými stranami zastoupenými v dolní komoře budou zahájeny v úterý.

Petr Voldán, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme