Putin odmítl čtyřnohý dar z Japonska. Neví se proč

Konni, Buffy a Yume jsou jména tří psů Vladimira Putina. Japonsko chtělo využít blížící se návštěvy ruského prezidenta a doplnit trojici o dalšího psa. Kreml dar ale odmítl, důvody japonská ani ruská strana neuvedla.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Putin se psí samičkou Yume, kterou dostal z Japonska před čtyřmi lety | Zdroj: Reuters

Japonci před čtyřmi lety obdarovali Putina psí samičkou Yume. Jde o tradiční japonské plemeno akita inu. Teď mu k Yumě chtěli dát ještě samečka do páru. Poslali tak návrh daru, s tím, že pokud ho Putin přijme, psa mu předá osobně premiér Šinzó Abe tento týden na speciálním summitu.

Z Kremlu ale přišla odmítavá odpověď. „Bohužel, slyšeli jsme (o tom) od našich protějšků a naše naděje představit ženicha byla zmařena,“ citovala BBC člena japonského parlamentu. Bližší důvody odmítnutí neuvedla ani jedna strana. V tuto chvíli má Putin stále psa, kterého mu přivezl bulharský premiér Boris Bojkov. Je to tradiční bulharský pastevecký ovčák a jmenuje se Buffy.

Pejskař, státník či hrdina. Putin má v Rusku kalendář pro rok 2016

Číst článek

Asi nejslavnějším psím druhem byla Vladimiru Putinovi Konni. Černého labradora mu daroval současný ruský ministr obrany Sergej Šojgu. Konni se objevila na několika oficiálních prezidentských portrétech a prezident ji bral s sebou na setkání s politiky. Konni tak potkala například běloruského vládce Alexandra Lukašenka, amerického prezidenta George Bushe a také německou kancléřku Angelu Merkelovou.

U té vyvolala drobný skandál. Německá politička je totiž známá tím, že má z psů obrovský strach a objevily se spekulace, že právě proto Putin Konni na osobní setkání s Merkelovou vzal s sebou. Později se omluvil s tím, že o její fobii neměl ani ponětí. O Konni vyšla dokonce i kniha - na šedesáti stránkách popisuje život po boku jednoho z nejmocnějších mužů světa. Před dvěma lety labrador zemřel.

Pavlína Nečásková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme