Putin označil vraždu novinářky Politkovské za odporný zločin

Vražda Anny Politkovské je odporný zločin, který nemůže zůstat nepotrestaný. V Drážďanech to po schůzce s kancléřkou Angelou Merkelovou řekl ruský prezident Vladimir Putin. Ten ale zároveň zpochybnil, že vražda měla politické pozadí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimir Putin a Angela Merkelová | Zdroj: ČTK

Angela Merkelová přiznala, že jí vražda novinářky hluboce otřásla a že jde o tak závažnou událost spojenou se svobodou slova, že zločin nesmí zůstat nevyšetřen. "To mi ruský prezident přislíbil, takže vycházím z toho, že bude podniknuto opravdu vše pro objasnění vraždy. Samozřejmě to také ukáže, jakou váhu má v Rusku svoboda tisku."

Vladimir Putin připustil, že Politkovská psala velmi kriticky o současné ruské vládě. Zároveň ale dodal, že šlo o novinářku, která byla velmi známá jen mezi bojovníky za lidská práva.

"Musíme konstatovat, že jde o odporný zločin a že jeho pachatelé nemohou zůstat nepotrestáni. Vliv novinářky na politické dění v Rusku byl ale minimální. Vražda Politkovské vrhla na Rusko velice špatné světlo a poškodila ho v očích světa daleko víc, než sama žurnalistka svými články," dodal šéf Kremlu.

Jiří Hošek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme