Putin pohrozil likvidací všeho, co by ohrozilo ruské síly v Sýrii

Okamžitou likvidací jakéhokoli cíle, který by ohrozil ruské síly v Sýrii, dnes pohrozil ruský prezident Vladimir Putin. Armáda má přitom postupovat "mimořádně tvrdě". I když konkrétně neřekl, komu varování adresuje, jeho slova očividně mířila na Turecko, jehož armáda v listopadu sestřelila ruský bombardér, který údajně narušil turecký vzdušný prostor.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Vladimir Putin promluvil na setkání vrcholných armádních představitelů v Moskvě

Prezident Vladimir Putin promluvil na setkání vrcholných armádních představitelů v Moskvě | Zdroj: ČTK

Šéf Kremlu podle agentury TASS armádě nařídil, aby zasahovala mimořádně tvrdě a likvidovala vše, co ohrožuje ruské ozbrojené síly v Sýrii.

"Veškeré cíle ohrožující ruské uskupení nebo naše pozemní infrastruktury musejí být okamžitě zničeny," zdůraznil Putin.

V této souvislosti mimo jiné připomněl, že ruská vojenská základna v Sýrii byla posílena dalšími bojovými letouny, ale také systémy protivzdušné obrany.

Mezi Ruskem a Tureckem propukla vážná diplomatická roztržka, když turecké stíhačky 24. listopadu sestřelily ruský letoun Su-24 kvůli tomu, že údajně letěl tureckým vzdušným prostorem, což Moskva odmítá.

Rusové následně přijali protiturecké sankce, především ekonomického rázu. Zároveň Ankaru obvinili z finanční podpory takzvaného Islámského státu (IS), mimo jiné tím, že od něj Turci kupují ropu. Turecko to popírá.

Šojgu: Armáda překročila plán modernizace

Ruská armáda už má podle ministra obrany téměř z poloviny nové zbraně a překročila plán modernizace. Sergej Šojgu řekl, že Rusko modernizovalo z 55 procent svůj jaderný arzenál, který je na 95 procent v bojové připravenosti.

Rusko musí reagovat jak na mezinárodní terorismus, tak na rozšiřování a posilování NATO, zaznělo na Kolegiu ministerstva obrany.

Martin Dorazín, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme