Putin pro televizi NBC: To na Američany si ve světě stěžují kvůli ovlivňování voleb

Ruský prezident Vladimir Putin v rozhovoru pro americkou televizi NBC otočil obvinění z ovlivňování výsledků voleb proti Američanům. Podle něj se vměšují do hlasování všude po světě.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruský prezident Vladimir Putin během rozhovoru pro americkou televizi NBC.

Ruský prezident Vladimir Putin během rozhovoru pro americkou televizi NBC. | Zdroj: Youtube

Ruský prezident Vladimir Putin jednoznačně odmítl všechna obvinění ze snahy ovlivnit americké prezidentské volby. Popřel také, že by Rusko mělo nadstandardní vztahy s některými lidmi v administrativě Donalda Trumpa. Putin o tom všem obsáhle hovořil v interview pro kanál NBC.

Putin nejen odmítl, že by se Rusko pokoušelo ovlivnit výsledky amerických voleb, ale toto obvinění otočil proti Spojeným státům. Řekl, že všude po světě si země stěžují na to, že naopak Američané ovlivňují jejich volby. Americké tajné služby jsou přitom přesvědčeny o tom, že Rusko skutečně do volebního boje vstoupilo, a to především pomocí falešných zpráv a hackerských útoků - i to Putin popřel.

Ruský prezident Vladimir Putin a indický premiér Narendra Modi při neformálním rozhovoru s americkou novinářkou Megyn Kellyovou. | Foto: Sputnik/Alexei Druzhinin/Kremlin | Zdroj: Reuters

„Hackeři mohou být kdekoliv - mohou být v Asii, mohou být v Rusku anebo v Americe. Podle některých úvah zveřejňovali informace, které se jim hodily, a pokusili se svalit vinu na Rusko," prohlásil Putin. Řekl také, že nesbírá kompromitující informace o Trumpovi.

Před americký Kongres tento týden předstoupí odvolaný šéf FBI, aby svědčil o vazbách lidí kolem prezidenta Trumpa na Rusko. Putin popřel jakékoliv nadstandardní vazby - moderátorce řekl, že i s ní má bližší vztahy než třeba s Trumpovým bývalým bezpečnostním poradcem Michaelem Flynnem, se kterým se prý jen náhodou ocitl u jednoho stolu na galavečeru televize RT.

Podle spekulací amerických médií přitom šéf FBI James Comey skončil ve funkci poté, co odmítl přání Donalda Trumpa, aby ukončil vyšetřování vazeb Michaela Flynna na Rusko. Uvidíme, co o tom všem Comey řekne ve čtvrtek v Kongresu.

Ondřej Himmer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme