Putin: Ruská ekonomika se musí připravit na obtížné časy, vláda ale přijme opatření

Ruská ekonomika se musí podle premiéra Vladimira Putina připravit v souvislosti se světovou hospodářskou krizí na obtížné časy. Putin to prohlásil během pravidelného každoročního živého televizního přenosu, ve kterém reaguje na dotazy občanů. Zároveň ale Rusy ubezpečil, že vláda přijme taková opatření, aby země prošla obtížným obdobím pouze s minimálními ztrátami. Putin dnes také vyloučil možnost konání předčasných prezidentských voleb.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimir Putin | Foto: OSN

Vladimir Putin absolvoval živý rozhovor s občany už po sedmé, letos ale poprvé v roli premiéra. To posílilo spekulace o jeho možném návratu do Kremlu, které přiživila nedávná změna ústavy rozšiřující prezidentský mandát ze čtyř na šest let. Ruský premiér Vladimir Putin ale trvá na tom, že prezidentské volby se budou konat tak, jak je plánováno - a tedy v roce 2012.

Během více než tříhodinového živého přenosu ale Vladimir Putin odpovídal především na dotazy týkající se ekonomiky. Ta je podle premiéra Putina v takovém stavu, že krizi údajně může přečkat bez větších ztrát.

Ruské hospodářství vykazuje podle Vladimira Putina i přes krizi dobré výsledky. Premiér zároveň slíbil, že vláda zabrání ostrému kolísání rublu a může pomoci podnikům a bankám částečným převzetím jejich správy.

Co se týče zahraniční politiky, Rusko podle něj registruje signály, že by se mohly po zvolení Baracka Obamy novým americkým prezidentem zlepšit vztahy s Washingtonem.

Rozhovor s Vladimirem Putinem tradičně živě přenášely hlavní ruské televize i rozhlasové stanice. Svůj dotaz mu po telefonu či internetu poslalo více než půl druhého miliónu lidí.

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme