Putin navštívil štáb invazních sil. Gerasimov ho ujistil, že armáda ‚plní úkoly podle plánu‘

Ruský prezident Vladimir Putin navštívil štáb invazních sil ruské armády v Rostově na Donu, uvedl v noci na pátek mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Šéf generálního štábu Valerij Gerasimov Putina informoval o situaci kolem „speciální vojenské operace“, což je výraz, kterým Rusko označuje invazi na Ukrajinu.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šéf generálního štábu Valerij Gerasimov (vlevo) ruského prezidenta Vladimira Putina informoval o situaci kolem „speciální vojenské operace“

Šéf generálního štábu Valerij Gerasimov (vlevo) ruského prezidenta Vladimira Putina informoval o situaci kolem „speciální vojenské operace“ | Foto: Sputnik/Gavriil Grigorov | Zdroj: Reuters

Gerasimov prezidentovi, vrchnímu veliteli ruské armády, řekl, že vojska „plní úkoly podle plánu“, uvedl Peskov. Agentura RIA Novosti napsala, že Putin měl také jednání s vysoce postavenými představiteli ministerstva obrany. „Pozdravujte všechny velitele. Hodně štěstí,“ řekl podle ruských médií Putin.

Není cesty zpět, možná do konce života, říká muž, který dezertoval z Putinovy armády

Číst článek

Rusko svou agresi vůči sousední zemi zahájilo loni na konci února, Ukrajina se od té doby s finanční a materiální pomocí západních spojenců brání. Moskva svou operaci původně zdůvodňovala snahou o „denacifikaci“ sousední země.

Ruským silám se ale nepodařil původní plán rychlého obsazení Kyjeva a loni na podzim se ruská armáda musela stáhnout z částí okupovaného území. V posledních měsících se ukrajinské síly na několika místech pomalu probíjejí přes opevněné ruské jednotky ve snaze osvobodit celé ukrajinské území.

Agentura TASS píše, že Putin štáb invazních jednotek v Rostově na Donu navštívil počtvrté od vpádu na Ukrajinu. Naposledy to bylo v srpnu.

pj, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme