Putin má v plánu odměnit veterány bojů na Ukrajině. Chce jim rozdat pozemky v okolí Moskvy a na Krymu

Vyznamenaní ruští veteráni z bojů na Ukrajině budou podle dekretu prezidenta Vladimira Putina dostávat pozemky v okolí Moskvy či na anektovaném ukrajinském poloostrově Krym. V příslušném výnosu to hlava státu nařídila místním úřadům, uvedl v pondělí list Kommersant.

Moskva Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruský prezident Vladimir Putin

V listopadu Putin nařídil mobilizovaným vojákům jednorázově vyplatit 195 tisíc rublů (65 500 korun) a stejnou částku mají dostat také ti, kteří během speciální vojenské operace podepsali smlouvu o vojenské službě v ruských ozbrojených silách | Zdroj: Reuters

Dekret nařizuje ruské vládě, aby zajistila, že úřady Moskevské oblasti, Krymu a Sevastopolu budou bezplatně poskytovat pozemky vojákům, kteří se vyznamenali během speciální vojenské operace, jak Moskva oficiálně nazývá svou invazi na Ukrajinu.

Putin přijel za Lukašenkem jednat o bezpečnostní situaci, ruské vojáky čeká v zemi cvičení

Číst článek

Odměněny mají být také rodiny těch, kteří během operace zahynuli.

Přidělované pozemky budou pocházet z vlastnictví státu nebo obcí.

Ruská armáda se podle ukrajinských i západních představitelů potýká na Ukrajině s nízkou bojovou morálkou, Moskva se proto vojáky snaží motivovat mimo jiné zlepšením sociálního zabezpečení.

V listopadu Putin nařídil mobilizovaným vojákům jednorázově vyplatit 195 tisíc rublů (65 500 korun) a stejnou částku mají dostat také ti, kteří během speciální vojenské operace podepsali smlouvu o vojenské službě v ruských ozbrojených silách.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme