Seniorka napsala na hrob Putinových rodičů vzkaz, aby si syna ‚vzali k sobě‘. Soud jí uložil podmínku

Soud v Petrohradě ve čtvrtek potrestal dvouletým podmíněným odnětím svobody šedesátiletou Rusku, která v loňském roce nechala na hrobě rodičů ruského prezidenta Vladimira Putina vzkaz a poprosila je, aby si syna „vzali k sobě“. Putina v krátkém dopise adresovaném jeho rodičům kromě toho nazvala maniakem, zrůdou a vrahem. Informoval o tom web Rádia Svobodná Evropa.

Petrohrad Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruský prezident Vladimir Putin

Ruský prezident Vladimir Putin | Zdroj: Profimedia

„Rodiče maniaka, vezměte si ho k sobě, přichází od něho tolik bolesti a trápení, celý svět se modlí za jeho smrt. Smrt Putinovi, vychovali jste zrůdu a vraha,“ stálo ve vzkazu, který odsouzená Irina Cybaněvová zanechala loni v říjnu, den před narozeninami Putina, na hrobu jeho rodičů na petrohradském hřbitově.

Nedlouho poté Cybaněvovou vyslýchala policie. Podle webu Rádia Svobodná Evropa ženu nahlásil pracovník ostrahy hřbitova. Úřady ji posléze obvinily z trestného činu hanobení hrobu motivovaného údajnou politickou nenávistí.

Ruský trestní zákoník v takovém případě počítá s trestem odnětí svobody až na pět let. Cybaněvová, důchodkyně a bývalá inženýrka, sdělila, že k činu ji dohnal strach, který u ní vyvolalo sledování zpráv o potenciálním použití jaderných zbraní.

Důchodkyně nebyla přitom první, kdo měl v minulém roce nápad nechat na hrobě Putinových rodičů vzkaz. Několik dní předtím, než se vydala na hřbitov, se na hrobě objevil dopis stylizovaný jako školní poznámka.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme