‚Kdyby to byl Novičok, tak je Skripal mrtev.‘ Putin popřál bývalému agentovi dobré zdraví

Ruský prezident Vladimir Putin je potěšen propuštěním bývalého ruského agenta Sergeje Skripala z britské nemocnice a přeje mu dobré zdraví. Kremelský šéf to v pátek řekl novinářům ve svém letním sídle v Soči. Kdyby prý byl Skripal otráven armádním jedem Novičok, byl by mrtev.

Soči Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Putin je rád, že Skripal už není nemocnici, přeje mu zdraví.

Putin je rád, že Skripal už není nemocnici, přeje mu zdraví. | Foto: Mikhail Klimentyev | Zdroj: Reuters

Bývalý plukovník ruské vojenské rozvědky byl spolu se svou dcerou Julijí v březnu v anglickém Salisbury přiotráven látkou, kterou byl podle zjištění britských expertů jed Novičok, vyráběný v bývalém Sovětském svazu. Podle Londýna vše nasvědčuje tomu, že za útokem stojí Moskva. Rusko ale jakýkoli podíl na otravě popírá.

Julija Skripalová opustila zdravotnické zařízení už počátkem dubna a následně byla převezena na bezpečné místo. V pátek vyšel z nemocnice i její otec; o jeho zdravotním stavu ani postupu léčby nechtějí lékaři hovořit.

Moskva podle pátečního prohlášení ruského vůdce „nejednou navrhovala Londýnu pomoc při vyšetřování Skripalovy kauzy, ale odpovědi se nedočkala“. Putin v pátek dodal, že tato nabídka stále platí.

„Dej mu Bůh zdraví, jsme vskutku velmi rádi,“ komentoval zprávu o Skripalově propuštění z nemocnice ruský prezident, který v sovětské éře působil jako agent ruské tajné služby KGB v německých Drážďanech. Po rozpadu Sovětského svazu stál zhruba rok v čele následnické organizace FSB.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme