‚Kdyby to byl Novičok, tak je Skripal mrtev.‘ Putin popřál bývalému agentovi dobré zdraví

Ruský prezident Vladimir Putin je potěšen propuštěním bývalého ruského agenta Sergeje Skripala z britské nemocnice a přeje mu dobré zdraví. Kremelský šéf to v pátek řekl novinářům ve svém letním sídle v Soči. Kdyby prý byl Skripal otráven armádním jedem Novičok, byl by mrtev.

Soči Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Putin je rád, že Skripal už není nemocnici, přeje mu zdraví. | Foto: Mikhail Klimentyev | Zdroj: Reuters

Bývalý plukovník ruské vojenské rozvědky byl spolu se svou dcerou Julijí v březnu v anglickém Salisbury přiotráven látkou, kterou byl podle zjištění britských expertů jed Novičok, vyráběný v bývalém Sovětském svazu. Podle Londýna vše nasvědčuje tomu, že za útokem stojí Moskva. Rusko ale jakýkoli podíl na otravě popírá.

Julija Skripalová opustila zdravotnické zařízení už počátkem dubna a následně byla převezena na bezpečné místo. V pátek vyšel z nemocnice i její otec; o jeho zdravotním stavu ani postupu léčby nechtějí lékaři hovořit.

Moskva podle pátečního prohlášení ruského vůdce „nejednou navrhovala Londýnu pomoc při vyšetřování Skripalovy kauzy, ale odpovědi se nedočkala“. Putin v pátek dodal, že tato nabídka stále platí.

„Dej mu Bůh zdraví, jsme vskutku velmi rádi,“ komentoval zprávu o Skripalově propuštění z nemocnice ruský prezident, který v sovětské éře působil jako agent ruské tajné služby KGB v německých Drážďanech. Po rozpadu Sovětského svazu stál zhruba rok v čele následnické organizace FSB.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme