Putin: Útoky v Iráku jsou útoky proti Georgi Bushovi

Ruský prezident Vladimír Putin si myslí, že nynější útoky iráckých teroristů na koaliční vojska v Iráku jsou především bojem proti Georgi Bushovi. Putin se také poprvé vyjádřil k blížícím se americkým prezidentským volbám a jejich výsledek spojil zejména se situací v Iráku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V. Putin | Foto: Eva Králová

Putin doslova prohlásil: Každý objektivní pozorovatel vidí, že útoky mezinárodních teroristických skupin v Iráku nejsou namířeny jen proti silám mezinárodní koalice, ale hlavně proti americkému prezidentu Bushovi. Podle Putina nechtějí teroristi dopustit znovuzvolení Bushe a zvyšující se počet obětí mezi americkými vojáky by mohl ovlivnit mínění amerických voličů Pokud tato taktika teroristům vyjde, budou to oslavovat jako vítězství nad celou Amerikou a nad protiteroristickou koalicí.

Putin také dodal, že po volbách ve Spojených státech je připraven jednat s jakýmkoli vítězem a že bude respektovat hlasování Američanů. Ruský prezident opět řekl, že Rusko vždy bylo proti vojenské akci v Iráku a zejména teď se s prezidentem Bushem v pohledu na situaci v zemi velmi rozchází.

Markéta Kaclová, Petr Vavrouška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme