Putin varoval Západ kvůli protiraketové obraně

Ruský premiér Vladimir Putin se přidal k varování prezidenta Dmitrije Medveděva v souvislosti s protiraketovou obranou. Jak Putin prohlásil v rozhovoru pro stanici CNN, Moskva je připravena rozmístit jaderné zbraně a útočné síly, pokud ji Západ vynechá z plánů na vybudování protiraketového štítu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladiimír Putin | Foto: Jiří Hošek

Ruský premiér má za to, že hrozba raketového útoku proti Evropě vyžaduje společný postup - Vladimir Putin to prohlásil v rozhovoru pro CNN se zjevným odkazem na nedávnou dohodu Ruska a NATO o spolupráci v otázce protiraketové obrany.

Jak ale Vladimir Putin podle přepisu zveřejněného na stránkách stanice dodal, pokud aliance návrhy Moskvy odmítne a západní obranné systémy vytvoří další hrozbu, „Rusko bude muset zajistit svou vlastní bezpečnost".

Ruský premiér odmítl, že by Moskva západu vyhrožovala, jeho slova podle něj naznačují, že zlepšující se vztahy s NATO by mohly opět ochladnout, pokud se obě strany v otázce protiraketové obrany nedohodnou.

Celý rozhovor Vladimira Putina s Larry Kingem bude vysílat stanice v noci na pátek evropského času. Včera varoval ve svém výročním projevu o stavu země před nebezpečím nových závodů ve zbrojení ruský prezident Dmitrij Medveděv.

Milan Kopp, Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme