Putin ve výročním poselství chválil Rusko za boj s terorem a kritizoval Turecko

Především mezinárodnímu terorismu a vztahům s Tureckem se ve svém výročním poselství věnoval ruský prezident Vladimir Putin. Zopakoval například obvinění tureckých vládnoucích kruhů z podpory radikálů. Rusko je naopak podle Putina absolutním lídrem v boji s teroristy.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výroční poselství ruského prezidenta Vladimíra Putina

Výroční poselství ruského prezidenta Vladimíra Putina | Zdroj: Reuters

„Rusko je už dávno v první linii boje s terorismem, je to boj za svobodu, pravdu a spravedlnost, za životy lidí a budoucnost celé civilizace,“ prohlásil Vladimir Putin a obvinil západ z toho, že vyvolal anarchii v Iráku, Libyi a Sýrii a teď si myje ruce.

Současně vyzval všechny státy, které mají zájem, aby vytvořily velkou protiteroristickou koalici. Doslova řekl ‚velkou pěst‘, která mezinárodní teroristy rozdrtí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Putinův projev sledoval moskevský zpravodaj Martin Dorazín

Ruský prezident také tvrdě kritizoval turecké vedení za nedávné sestřelení ruského bombardéru, které označil za "válečný zločin". Rusko prý rozlišuje mezi přátelským a pracovitým tureckým národem a částí vládnoucí kliky, která je podle něj za onen zločin zodpovědná.

„Alláh se zřejmě rozhodl potrestat vládnoucí kliku v Turecku a zbavil ji rozumu. Od nás se ale nervózní, hysterické a světu nebezpečné reakce nedočkají,“ řekl Putin.

Rusko sice nebude řinčet zbraněmi, ale neomezí se jen na zákaz dovozu rajčat, Ankara bude ještě nejednou litovat toho, co udělala, upozornil ruský prezident.

Potravinová soběstačnost

Vladimír Putin také připustil, že ekonomická situace není růžová, prý ale není kritická. Mluvil o pozitivech jako je stabilizovaný kurs rublu, stabilní inflace. Žádné prudké otřesy neočekává.

Zmínil se o velké závislosti na cenách ropy a plynu, Země proto podle něj musí své hospodářství reformovat.

Prezidnt pochválil ruské zemědělství, které se prý po západních sankcích zvedlo. Rusko by prý například mohlo být už do několika let potravinově soběstačné a dokonce se stát hlavním vývozcem ekologicky čistých potravin.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme