Putinův exporadce Lesin nezemřel na infarkt, ale po úderu do hlavy

Bývalý poradce ruského prezidenta Vladimira Putina Michail Lesin zemřel na konci minulého roku ve Washingtonu po úderu do hlavy. Oznámil to úřad soudního lékaře ve Washingtonu. Ruská média s odvoláním na rodinu po Lesinově smrti tvrdila, že zemřel na infarkt.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý ruský ministr a prezidentův poradce Michail Lesin (archivní foto) | Zdroj: Reuters

Tělo bývalého ruského ministra spojů a šéfa společnosti Gazprom Media nalezli začátkem loňského listopadu v pokoji washingtonského hotelu Dupont Circle.

Podle informací, které vyšly najevo z úřadu koronera ve Washingtonu, zemřel Lesin na zranění, které mu způsobily údery do hlavy a těla. Stopy po úderech se našly i na jeho pažích a nohou.

Američtí vyšetřovatelé teď zjišťují, jak konkrétně ke zraněním přišel, a snaží se
vypátrat motiv útoku, jehož následkům Lesin v listopadu podlehl.

Vyšetřovatelé podle médií rovněž zjišťují, zda se bývalý ruský ministr tisku stal terčem brutálního napadení ještě před návratem do hotelu, kde se později našlo jeho tělo.

Nové informace povzbudily vlnu spekulací a konspiračních teorií. Kritikové Kremlu v Rusku už před měsíci skepticky poukazovali na nesrovnalosti kolem úmrtí někdejšího vlivného člena týmu ruského prezidenta Putina, který konsolidoval ruskou mediální scénu a její přechod pod plnou kontrolu Kremlu.

Celý případ provází nezodpovězené otázky - třeba proč byl bývalý vlivný ruský úředník právě ve Washingtonu. Mnozí se ptají i na to, proč se milionář Lesin ubytoval právě v hotelu Dupont Circle, který sice není právě levný, ale na druhou stranu nepatří ani k nejluxusnějším.

Média MIchaila Lesina považovala za jednoho z nejvlivnějších lidí na ruském mediálním trhu. Pomáhal mimo jiné vytvořit ruský anglicko-jazyčný kanál Russia Toady.

Lenka Kabrhelová, Matěj Štýs Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme