Zneškodnění stokilogramové pumy z 2. světové války si v centru Berlína vyžádalo evakuaci a omezení v dopravě

Pyrotechnici v noci na sobotu zneškodnili nevybuchlou bombu z druhé světové války, kterou v pátek našli dělníci v centru Berlína. Agentura DPA informovala, že riskantní akce se obešla bez zranění či materiálních škod.

Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Likvidace bomby si v nočních hodinách vynutila i omezení dopravy. (ilustrační foto) | Foto: Fabrizio Bensch | Zdroj: Reuters

Stokilogramová americká puma se nacházela na staveništi nedaleko Alexandrova náměstí. Kvůli nebezpečí exploze policie evakuovala oblast v okruhu 300 metrů, ve které podle odhadů žije na 3 000 lidí a kde se také nachází množství obchodů a rovněž dům s pečovatelskou službou.

Letecká puma v Plzni zneškodněna. Tisíce lidí se mohou vrátit do svých domovů

Číst článek

Evakuace se týkala i známé televizní věže u Alexandrova náměstí, v jejíž kopuli je mimo jiné restaurace. Věž se sice nacházela mimo uzavřenou oblast, pyrotechnici se ale obávali, že v případě nekontrolované exploze by ji střepiny mohly zasáhnout.

Likvidace bomby si v nočních hodinách vynutila i omezení dopravy. Byl přerušen provoz na čtyřech linkách městské dráhy v centru metropole a omezení se týkala také regionální a dálkové železniční dopravy.

I více než 70 let po konci druhé světové války Němci nacházejí nevybuchlou munici z té doby. Předloni v září bylo kvůli podobnému nálezu ve Frankfurtu nad Mohanem evakuováno přes 60 000 lidí, což byla největší taková akce v poválečných dějinách země.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme