Pyrotechnici v Británii od rána likvidovali několik podezřelých balíčků

Obyvatele Britských ostrovů dnes vystrašilo několik podezřelých balíčků. Kvůli balíku, ke kterému se nikdo nehlásil, uzavřeli vyšetřovatelé dvě stanice londýnského metra. Policisté několikrát zasahovali také ve skotském městě Glasgow. Tam obyvatelé upozornili na podezřelé auto zaparkované nedaleko mešity.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

policejní akce v Londýně | Zdroj: ČTK

Vyšetřovatelé zatím nepotvrdili, jestli existuje nějaké spojení mezi dnešními incidenty a nepodařenými atentáty v Londýně a Glasgow v závěru minulého týdne. V souvislosti s nimi už bylo zatčeno osm lidí. Zatím posledního zadržely australské úřady v noci na dnešek na letišti ve městě Brisbane.

Sedmadvacetiletý Ind byl zajištěn na základě informací z Británie. Muž, který chtěl vycestovat z Austrálie do Indie a neměl zpáteční letenku, pracoval v jedné z nemocnic ve státě Queensland. Nejméně dva lékaři blízkovýchodního původu jsou také mezi podezřelými, které zadržela britská policie.

Australský generální prokurátor Phillip Ruddock nicméně zatím odmítl případ spojovat s událostmi v Británii, úřady prý ani nemají informace o konkrétní hrozbě, které by Austrálie čelila, ačkoliv policie provedla v zemi několik domovních prohlídek. Podle australského premiéra Howarda je indický zdravotník vyslýchán, ale nebyl zatím obviněn.

Další dva podezřelé zadržela včera britská policie. Ta také provedla další tři kontrolované výbuchy podezřelých automobilů. Na dvě hodiny byl včera přerušen kvůli podezřelému zavazadlu provoz na londýnském letišti Stansted, k výslechu byl v souvislosti s tím předveden jeden muž.

V celé Británii stále platí mimořádná opatření. Auta mají například zakázáno zajíždět přímo k letištím. Více policistů dohlíží v ulicích a v metru.

Marika Táborská, Jan Prokeš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme