Na britské letadlové lodi je 100 nakažených covidem. Queen Elizabeth míří do Japonska

Na palubě vlajkové lodi britského námořnictva Queen Elizabeth onemocněla stovka námořníků covidem-19, několik případů se vyskytlo i na dalších plavidlech ve flotile, která loď doprovází. Na palubě letadlové lodi Queen Elizabeth slouží asi 3700 lidí. Podle ministra obrany Bena Wallace byla celá posádka očkována dvěma dávkami a situace je pod kontrolou, napsal ve středu server BBC News.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vlajková loď britského loďstva Queen Elizabeth | Zdroj: Reuters

Loď Queen Elizabeth se vydala na první plavbu letos v květnu, teď je zhruba ve čtvrtině sedmiměsíční plavby. Loď pluje Indickým oceánem, podle vedení námořnictva pro BBC směřuje do Japonska.

Letadlová loď Theodore Roosevelt je o krok blíž k návratu do služby. Spustila simulovanou plavbu

Číst článek

Podle mluvčí armády jsou ve flotile zavedená opatření pro zamezení šíření nemoci a flotila bude pokračovat v misi, kterou nemoc nijak neohrozí.

Loď Queen Elizabeth zahájila testovací plavbu v červnu 2017, do služby byla zařazena v prosinci téhož roku.

Queen Elizabeth je největší loď, jaká kdy byla pro britské námořnictvo postavena. Je dlouhá 280 metrů a pojme až 40 letadel. Její stavba vyšla na tři miliardy liber (asi 90,4 miliardy korun).

Nákaza covidem-19 se již dříve prokázala i na jiných lodích britského námořnictva. Loď Northumberland se musela loni v prosinci vrátit do přístavu kvůli několika podezřením na nákazu covidem.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme