R. Fico jednal v Iráku o odchodu slovenských vojáků

Slovenský premiér Robert Fico se vrátil z neohlášené návštěvy Iráku. Jednal tam především o odchodu ženijní jednotky. Ta podle premiéra už několik měsíců nevykonává žádnou speciální činnost a proto není důvod, aby nadále v Iráku působila. Kdy slovenská vláda vojáky stáhne, to zůstává stále nejasné.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Robert Fico | Foto: Ľubomír Smatana

"Od dubna neprovedla slovenská jednotka jedinou akci v terénu, neodstranila jednu jedinou minu, a proto není důvod, aby v Iráku nadále zůstávala," uvedl po návratu Robert Fico.

Proč se nepodílejí slovenští ženisté na speciálních operacích, to premiér nevysvětlil s tím, že důvod nezkoumal. Kdy vojáci odejdou, Robert Fico neupřesnil, podle něj časový harmonogram vláda teprve připraví.

V každém případě to nebude dříve než za půl roku. Do Iráku totiž v těchto dnech odlétají střídat čerstvé síly. V Iráku slovenská delegace jednala s americkým velvyslancem a vrchním velitelem mezinárodních vojenských sil.

Ľubomír Smatana Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme