Rabíni se bouří proti Arabům skupujícím židovské nemovitosti

Izraelská náboženská pravice chce zakázat prodej a pronájem nemovitostí Arabům. Uvedla to izraelská rozhlasová stanice Aruc Ševa. O problému mají v Jeruzalémě jednat přední rabíni, podle kterých je potřeba zabránit přístupu arabských kupců k židovským nemovitostem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Židé shlížejí z Olivetské hory

Židé shlížejí z Olivetské hory | Foto: Břetislav Tureček | Zdroj: Český rozhlas

Na severu Izraele skupují půdu od chudých židovských rolníků bohatí Arabové ze zahraničí. V Jeruzalémě se zas Palestinci z východní části města stěhují do západní, židovské poloviny a do židovských osad.

Ultraortodoxní a sionističtí rabíni mají často protichůdné názory. Dnes se ale možná sjednotí a vydají židům náboženský zákaz takových transakcí.

Arabové ve východním Jeruzalémě čelí velkým problémům s bydlením, protože jim izraelské úřady neumožňují stavět tak, jako Židům.

Rabíni citovaní stanicí Aruc Ševa proto navrhují změnu tohoto postoje, aby Palestinci nebyli nuceni hledat byty v židovských čtvrtích.

Přečtěte si také:
Izrael a USA se přibližují dohodě ohledně židovských osad
Izraelské vedení v tichosti zmrazilo nové projekty židovských osad
Přes kritiku vystěhovala izraelská policie ve východním Jeruzalémě další arabské rodiny

Marika Táborská, Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme