Rada bezpečnosti opět o Blízkém východě

Rada bezpečnosti OSN přijala další, v pořadí už čtvrtou rezoluci o Blízkém východě za tento měsíc. Na návrh arabských zemí by měl být do Džanínu vyslán mezinárodní tým, který by vyšetřil okolnosti a následky operace izraelské armády v tomto palestinském uprchlickém táboře. Vyšetření podpořil i Bílý dům a po počátečním odmítnutí také Izrael. Arabské státy a Palestinci tvrdí, že se Izraelci v Džanínu dopustili masakru na stovkách lidí. Židovský stát přiznal jen 48 mrtvých Palestinců.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

násilí v Izraeli | Foto: ČTK/EPA

Americký ministr zahraničí Colin Powell po návratu ze své neúspěšné blízkovýchodní mise tento týden upozornil na to, že Palestinci propadají beznaději a že radikalizující se palestinská mládež může být od extremismu odvrácena jen obnovou poničených oblastí. "Chceme, aby byla současná izraelská operace ukončena a abychom mohli jednáním pokročit v bezpečnostních otázkách, urychlit politický proces a nahradit beznaděj nadějí," zopakoval Powell. Ve stejném duchu hovořily i předchozí tři texty rezolucí RB OSN.

Markéta Kaclová, Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme