Rada Evropy kritizuje rasismus v některých evropských státech

Rada Evropy kritizuje narůstající rasismus v Rakousku a Británii. Evropská komise proti rasismu a intoleranci přímo upozorňuje na používání xenofobní propagandy v rakouské politice. Zároveň si stěžuje na současnou rakouskou legislativu, která proti ní není schopna bojovat. V Británii si komise všímá rasismu namířeného proti azylantům a uprchlíkům. Problémy našla i v Albánii, Makedonii a v Dánsku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

O Británii se ve zprávě dočteme, že netolerance vůči uprchlíkům a uchazečům o azyl je zde obzvlášť akutní. Nesmířlivé postoje vůči těmto skupinám lidí se podle zprávy projevují v britských médiích. Náměstkyně britského ministra vnitra Barbara Roachová prohlásila, že zpráva obsahuje několik nepřesností a vyvolává mylný dojem o politice britské vlády vůči uchazečům o azyl. Evropská rada sice chválí Británii za pokrok, kterého se zde dosáhlo v postupu proti některým formám rasismu, nicméně podotýká, že zákony proti rasismu nejsou vždy účinné. V roce 2000 dosáhl počet uchazečů o azyl rekordní výše - bylo to přes 76 000 žadatelů.

Markéta Kaclová, Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme