Rada Evropy kritizuje rasismus v některých evropských státech

Rada Evropy kritizuje narůstající rasismus v Rakousku a Británii. Evropská komise proti rasismu a intoleranci přímo upozorňuje na používání xenofobní propagandy v rakouské politice. Zároveň si stěžuje na současnou rakouskou legislativu, která proti ní není schopna bojovat. V Británii si komise všímá rasismu namířeného proti azylantům a uprchlíkům. Problémy našla i v Albánii, Makedonii a v Dánsku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

O Británii se ve zprávě dočteme, že netolerance vůči uprchlíkům a uchazečům o azyl je zde obzvlášť akutní. Nesmířlivé postoje vůči těmto skupinám lidí se podle zprávy projevují v britských médiích. Náměstkyně britského ministra vnitra Barbara Roachová prohlásila, že zpráva obsahuje několik nepřesností a vyvolává mylný dojem o politice britské vlády vůči uchazečům o azyl. Evropská rada sice chválí Británii za pokrok, kterého se zde dosáhlo v postupu proti některým formám rasismu, nicméně podotýká, že zákony proti rasismu nejsou vždy účinné. V roce 2000 dosáhl počet uchazečů o azyl rekordní výše - bylo to přes 76 000 žadatelů.

Markéta Kaclová, Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme