Rada OSN bude jednat o irácké krizi, povstalce z IS viní z porušování lidských práv

V Ženevě se mimořádně schází Rada OSN pro lidská práva kvůli situaci v Iráku. Jednat bude o dalších krocích proti povstalcům z Islámského státu (IS). Organizace spojených národů je viní z porušování lidských práv.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kurdské milice v boji proti islamistům leteckými údery podporují USA, Česko Kurdům slíbilo dodat munici a Německo zbraně | Zdroj: Reuters

"Takovéto chladnokrevné, systematické a cílené vraždění civilistů na základě jejich náboženského vyznání se dá označit jako válečné zločiny a zločiny proti lidskosti," odsoudila nedávno Ravina Shamdasani z vysokého komisařství OSN pro lidská práva vraždy páchané islamisty v Sýrii a Iráku.

Spojené státy mezitím pokračují v ostřelování povstaleckých pozic. Americká letadla zároveň shazují humanitární pomoc pro obyvatele, kteří kvůli bojům nemají přísun potravin ani vody.

Do boje proti islamistům se zapojí také Německo. Vyzbrojí Kurdy, kteří proti radikálům z Islámského státu bojují na severu země.

Německo pošle do Iráku zbraně, výjimku zdůvodňuje barbarstvím islamistů

Číst článek

Sunnitští ozbrojenci z hnutí Islámský stát obsadili v uplynulých týdnech velkou část Iráku a Sýrie | Foto: ČTK

Pavlína Nečásková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme