Radiace v moři u Fukušimy raketově roste

Radiace v moři u jaderné elektrárny Fukušima 1 překračuje více než 1250krát povolenou normu. Podle japonských úřadů ale tyto hodnoty stále neohrožují lidské zdraví, přesto mohu mít negativní dopad na rybolov v postižené oblasti. Vláda premiéra Naoto Kana také plánuje umístit všechny ozářené osoby do speciálních klinik po celé zemi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lékařka kontroluje dítě z oblasti kolem jaderné elektrárny Fukušima | Zdroj: Reuters

Radioaktivní voda unikající do moře byla objevena u čtyř poškozených reaktorů, představitelé energetické společnosti provozující jadernou elektrárnu Fukušima Diiči proto chtějí tento problém co nejrychleji vyřešit a kontaminovanou vodu odstranit.

Mezitím se snaží obnovit dodávku proudu do druhého reaktoru, který technici zároveň chladí vodou. Hrozba ozáření ztěžuje práce na obnově zařízení vyřazených zemětřesením a vlnou tsunami z provozu, ve čtvrtek byli tři zaměstnanci vystaveni vysoké radiaci a byli převezeni do Národního radiologického institutu.

Pokud by ale počet ozářených osob překročil stovku, jeho kapacita by nestačila. Vláda pro tento případ připravila plán, kdy by pacienti byli by posláni do nemocnice v Hirošimě a dalších speciálních zařízení.

Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme