Radičová odvolala kvůli aféře s odposlechy šéfa armádní kontrarozvědky

Aféra s odposlechy novinářů slovenskou vojenskou kontrarozvědkou stála křeslo i šéfa této tajné služby Pavla Brychtu. Slovenská premiérka Iveta Radičová ho dnes odvolala. Zároveň jmenovala jeho nástupcem Róberta Tibenského.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slovenská premiérka Iveta Radičová

Slovenská premiérka Iveta Radičová | Zdroj: ČTK

Odposlechy už minulý týden stály funkci ministra obrany Ľubomíra Galka. Vedení úřadu do březnových předčasných voleb převzala sama předsedkyně vlády.

Premiérka rovněž oznámila, že Brychtu a další pracovníky vojenské kontrarozvědky zbavila mlčenlivosti, aby mohli vypovídat při vyšetřování zákonnosti odposlechů.

Při skandálu šlo o to, že vojenští agenti odposlouchávali několik novinářů, aby zjistili, jak se dostali k utajovaným informacím. Podle některých médii armádní tajná služba založila spis i na samotnou premiérku Radičovou.

Ľubomir Galko po odchodu z ministerské funkce naznačil, že tajné informace měl mimo kontrarozvědku vynášet jeden z jejích vysokých důstojníků.

Zdenka Turková, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme