Radičová se kvůli podvádění v parlamentu vzdala mandátu

Nejpopulárnější slovenská politička, která kandidovala na funkci prezidenta, odchází z parlamentu. Iveta Radičová se vzdala mandátu poté, co hlasovala za svoji stranickou kolegyni a tím vážně porušila zákon. Pro roztříštěnou slovenskou opozici je to další těžká rána.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Iveta Radičová | Foto: AFP

"Nebyl to podvod, ale zkrat. Ve zmatku jsem hlasovala za kolegyni, která nestačila doběhnout na své místo," vysvětluje důvody Iveta Radičová.

V předvolební kampani Radičová razila hesla slušnost a čestnost v politice. Proto končí ve sněmovně, ačkoliv ji v prezidentských volbách podpořil více než jeden milion voličů.

Komentátoři ji oceňují jako zářný příklad pro ostatní poslance, protože mnozí, včetně samotného šéfa parlamentu, se v předchozích letech dopustili podstatně horších prohřešků a bez následků. Radičová je členkou opoziční strany SDKÚ, která tak ve sněmovně přichází o nejvýraznější tvář.

Přečtěte si také:
Populární slovenské politička Radičová v parlamentu hlasovala za kolegyni
Slovenským prezidentem byl znovu zvolen Gašparovič
Do druhého kola prezidentské volby na Slovensku jdou Gašparovič a Radičová
Na Slovensku končí kampaň před volbou prezidenta, favoritem je Gašparovič
Václav Havel podpořil prezidentskou kandidátku slovenské opozice Radičovou

Martin Hromádka, Ľubomír Smatana Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme