Radikální islamisté v Nigérii zavraždili přes 30 lidí, stovku žen unesli

Ozbrojenci zavraždili v odlehlé vesnici na severovýchodě Nigérie víc než tři desítky lidí a nejméně stovku dalších unesli. O útoku informovali vesničané, kterým se podařilo před militanty uprchnout. K teroristické akci se zatím nikdo nepřihlásil. Spáchali ji ale nejspíše stoupenci islamistické sekty Boko Haram.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Násilí v Nigérii

Násilí v Nigérii | Zdroj: ČTK

Bandy ozbrojenců vjeli do vesnice Gumsuri uloupenými auty. Radikálové zabili většinu členů místní domobrany, vyplenili a podpálili mnoho domů. Podle svědků pak unesli hlavně ženy.

Masakr se prý stal už v neděli, vesničané o něm ale podali zprávu až po cestě do nejbližšího města.

Fanatická sekta Boko Haram má jen letos na svědomí stovky civilních obětí i velkou vlnu uprchlíků. Největší pobouření vyvolal v Nigérii i ve světě dubnový únos víc než dvou set studentek, které islamisté dosud zadržují.

Tvrdý střet s nigerijskými militanty aktuálně hlásí i sousední Kamerun. Vojáci tam údajně odrazili mohutný nájezd útočníků na pohraniční město a přilehlou základnu.

Jan Prokeš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme