Radikální skupina prý zavraždila 15 iráckých vojáků

Iráčtí ozbrojenci z fundamentalistické organizace Ansar As Sunna - Stoupenci sunny oznámila, že popravila 15 Iráckých vojáků. Stalo se tak v prohlášení které odvysílala katarská televize Al-Džazíra.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

násilí v Iráku

násilí v Iráku | Foto: EPA

Stoupenci Sunny dále uvedli, že jde o další projev boje proti současné prozatímní vládě, která spolupracuje s okupačními silami. Mnohonárodnostní síly považují tuto organizaci za teroristickou.

V souvislosti s dalšími dnešními a včerejšími útoky, při nichž včera a dnes zahynuly desítky lidí vyhlásil irácký ministr vnitra Fallah Naqíb mimořádná bezpečnostní opatření pro volby.které proběhnou od 30.ledna: "Existují jak nebezpečí, tak hrozby maření voleb. Nemůžeme vyloučit, že teroristé provedou útoky podobné jako v minulých dnech. Vláda udělá vše pro bezpečný průběh voleb a pro bezpečnost obyvatel země."

Mezi opatření patří uzavření všech pozemních hranic už tři dny před volbami nebo bezpečnostní okruhy okolo volebních místností.

Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme