Radikálové v Egyptě zaútočili na policejní vůz. Zemřelo pět policistů

Při teroristickém útoku na severu Sinajského poloostrova přišlo v pondělí o život pět egyptských policistů, dalších pět příslušníků bezpečnostních složek bylo při incidentu zraněno. Ačkoliv se k činu zatím nikdo nepřihlásil, je pravděpodobné, že útočili radikální islamisté. S odkazem na nejmenované bezpečnostní zdroje o tom informovala agentura AP.

Aríš / Egypt Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Příslušník speciálních policejních jednotek v Egyptu | Foto: Amr Abdallah Dalsh | Zdroj: Reuters

Radikálové začali ve městě Aríš střílet na obrněné vozidlo, které patřilo policii. Následně vůz zapálili. Když na místo přijely posily, útočníci odpálili nálož.

Egypt zpřísňuje bezpečnostní opatření. Pláže už mohou navštěvovat výhradně hoteloví hosté

Číst článek

Islamisté, jejichž cílem je svržení vlády prezidenta Abdal Fattáha Sísího, znásobili útoky na Sinajském poloostrově v roce 2013 po svržení tehdejšího prezidenta Muhammada Mursího. Ten byl zvolen rok předtím za islamistické Muslimské bratrstvo. Armáda po Mursího svržení tuto organizaci zařadila mezi teroristické skupiny.

Egyptské úřady přičítají odpovědnost za zabití stovek policistů a vojáků na Sinajském poloostrově teroristické organizaci Sinajská provincie, jejíž členové v listopadu 2014 přísahali věrnost vůdci takzvaného Islámského státu (IS) abú Bakrovi Bagdádímu. Začátkem měsíce přišlo na Sinaji při útoku na bezpečnostní složky o život 23 egyptských vojáků. K činu se přihlásili přívrženci IS.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme