Radnice a památky na protest proti Trumpovi zezelenaly, vyjadřují tak podporu klimatické dohodě

Když Donald Trump oznámil, že USA odstoupí od pařížské klimatické dohody, z celého světa se ozvala vlna kritiky. Některé radnice a památky se na protest rozsvítily zeleně, a vyjádřily tak své odhodlání dohodu nadále podporovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pařížská radnice se rozsvítila zelenou barvou na podporu klimatické dohody.

Pařížská radnice se rozsvítila zelenou barvou na podporu klimatické dohody. | Zdroj: Reuters

„Radnice dnes září zeleně, protože New York ctí cíle pařížské dohody," napsal na svůj twitterový účet newyorský starosta Bill de Blasio a přidal ke svému příspěvku zeleně zářící budovu radnice.

Guvernér Andrew Cuomo zase sdílel další snímky z metropole se slovy: „Město svítí zeleně za naší planetu, za naše zdraví a za budoucnost našich dětí."

Rozhodnutí prezidenta Trumpa kritizují obyčejní američané, podniky, města i celé státy. Zatímco prezident tvrdí, že potvrdil svrchovanost Spojených států, kritikové varují, že Washington se vzdal své pozice lídra, a to ve prospěch Číny.

Největší americké společnosti – jako Apple, Morgan Stanley, Royal Dutch Shell – připomínají, že obnovitelné zdroje energie hrají stále důležitější roli v americké ekonomice. Na 30 amerických států, mezi nimi New York a Kalifornie, už ohlásilo úmysl pokračovat v dosavadní klimatické politice a usilovat o omezení emisí i přes kroky Bílého domu.

Radnice v New Yorku

Empire State Building a Kosciuszko Bridge

Památník v Mexico City

Památník El Ángel v Mexiku | Zdroj: Reuters

Radnice v Paříži

Pařížská radnice se rozsvítila zelenou barvou na podporu klimatické dohody. | Zdroj: Reuters

Městská radnice v Sydney

Montrealská radnice

Radnice v Bostonu

Varšavský Palác kultury a vědy

Dominika Píhová, Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme