Radnice v Amsterdamu zakročila proti stanovému městečku před sídlem burzy

Radnice v nizozemské metropoli nařídila ode dneška zmenšení tábora demonstrantů před budovou tamní burzy. Protesty v Amsterdamu proti moci finančních korporací reagovaly na podobné hnutí ve Španělsku a na newyorské Wall Street.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Amsterdam je pro imigranty asi nejliberálnější město Evropy | Foto: Fotobanka Stock.xchng

Demonstranti se se starostou Amsterdamu dohodli na pokračování protestu. Nebude ale obtěžovat veřejnost tolik jako v minulých týdnech. Na náměstí v centru města stojí protestní kemp už od 15. října.

Aktivisté souhlasili se zmenšením svého tábora před budovou amsterdamské burzy. Karavany a obytné přívěsy z náměstí odjedou. Demonstranti také budou tvrdě dodržovat zákaz konzumace alkoholu a drog v táboře a své hudební produkce ukončí vždy před 22. hodinou.

Na náměstí před sídlem burzy cenných papírů ale mohou nadále stanovat. Nesmí ale obtěžovat ani ty, kteří chodí do burzy do práce, ani majitele okolních obchodů nebo provozoven služeb.

Radnice nabídla demonstrantům, aby se z centra Amsterdamu přemístili do finanční čtvrti na jižním okraji města. To ale aktivisté odmítli.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme