Radovan Karadžič žádá o nové odložení soudního procesu

Bývalý šéf bosenských Srbů Radovan Karadžič žádá o nové odložení procesu. Tribunál v Haagu jej přitom viní mimo jiné z genocidy bosenských muslimů ve Srebrenici. Uvedl to dnes na takzvané 'Konferenci o statutu soudu' přímo v soudní síni.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radovan Karadžič v Haagu | Foto: AFP

Radovan Karadžič začal se soudem spolupracovat a chce se účastnit jednotlivých stání. Pokud tribunál potvrdí 1.března jako termín obnovení procesu, pak se Karadžič podle svých slov přizpůsobí, ale mohlo by to údajně ohrozit spravedlnost celého soudu.

Uvedl, že nemá vhodné podmínky pro přípravu obhajoby protože od jeho přerušení mu obžaloba zaslala přibližně tři sta tisíc nových stran spisu a celkový počet stran je víc než pětkrát vyšší. Nemá také samostatný telefon a musí se o používání linky dělit s dalšími dvěma obviněnými, přestože se jako jediný z tříčlenné skupiny hájí sám.

Mezinárodní tribunál v Haagu viní bývalého šéfa bosenských Srbů z genocidy osmi tisíc muslimů ve Srebrenici a dalších válečných zločinů.

Jaromír Janev, Jan Piroch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme