Soud v JAR odmítl přeložit Krejčíře do jiné věznice. Ten tvrdil, že ho ředitel chce nechat zavraždit

Jihoafrický soud zamítl žádost Čecha Radovana Krejčíře o přeložení z věznice s nejvyšší ostrahou v Johannesburgu, napsal v pondělí místní server Independent Online. Krejčíř, jenž si v Jihoafrické republice odpykává pětatřicetiletý trest, tvrdí, že si ředitel věznice najal jiného vězně, aby ho zavraždil. Ředitel tato tvrzení odmítl.

Pretoria Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radovan Krejčíř zdraví policistu před budovou pretorijského soudu, který 29. srpna rozhodoval o vydání Krejčíře do Česka | Zdroj: ČTK

Krejčíř uvedl, že  byl jeden z jeho spoluvězňů pověřen ředitelem zařízení Anthonym Ginou přimíchat do cukru jed, najatý vrah si ale čin na poslední chvíli čin rozmyslel a Krejčířovi pytlíček s neznámou jedovatou látkou předal. Český rodák také opakovaně uvedl, že se mu ve vězení nedostává dostatečné lékařské péče.

‚Rizikový vězeň‘ Krejčíř chce být vydán do Česka. Přes právníka hrozí útěkem z vězení

Číst článek

Obvinění z nájemné vraždy podle ředitele Giny nejsou založená na pravdě. Český vězeň je podle něj nebezpečný a známý kvůli svým pokusům o útěk z vězení. Ředitel také uvedl, že je o Krejčíře v jihoafrické věznici postaráno dobře a zdravotníci jsou mu denně k dispozici. Kvůli úzkostem a bolestem zad navštívil tento rok už několik soukromých doktorů.

Krejčíř uprchl z České republiky v roce 2005. V Jihoafrické republice žije od roku 2007, za mřížemi je od listopadu 2013, odsouzen byl za pokus o vraždu, únos a obchod s drogami. Čelí také obvinění z několika pokusů o útěk a ze spiknutí zavraždit policistu a právního konzultanta.

Český rodák, který byl svého času považován za jednoho z nejbohatších Čechů, si na jihoafrické úřady stěžuje pravidelně. V minulosti mu vadila nekvalitní matrace, vězeňská strava, nedostatečná lékařská péče nebo málo prostoru v cele.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme