Raffarin bude jednat v Číně

Francouzský premiér Jean-Pierre Raffarin přiletěl do Pekingu na třídenní oficiální návštěvu Číny. Cílem jeho mise je prohloubit vzájemné politické a hospodářské vztahy. Ministerského předsedu Francie má přijmout jeho čínský protějšek Wen Ťia-pao před sídlem čínského parlamentu. Po následných rozhovorech se předpokládá, že oba představitelé podepíší dohody o spolupráci a hospodářské kontrakty.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Peking

Raffarin by měl v Číně potvrdit přání Paříže, aby Evropská unie do konce června zrušila zbrojní embargo vůči této zemi. Embargo bylo vyhlášeno poté, co čínské úřady v roce 1989 krvavě potlačily prodemokratické protesty na pekingském náměstí Tchien-an-men. Od zvažovaného odvolání sankcí odrazují Evropu především Spojené státy.

V pátek Raffarin, který před svým odletem mimo jiné prohlásil, že hodlá "v Číně prodat letadla Airbus", odcestuje v doprovodu 30 francouzských průmyslníků do průmyslového Šen-jangu a poté do Šanghaje, který je symbolem boomu čínské ekonomiky.

V říjnu loňského roku byl v Číně francouzský prezident Jacques Chirac.

Martin Ježek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme