Raketa Ariane si napravuje reputaci

Raketa Ariane vynesla na oběžnou dráhu družici NSS-6. Odstartovala z vesmírného střediska Kourou ve Francouzské Guyaně. Úspěšný start nosné rakety rakety se uskutečnil týden poté, co po krátce po vypuštění vybuchla raketa vyššího stupně - Ariane 5 a dva satelity, které vynášela na oběžnou dráhu, se zřítily do Atlantického oceánu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

raketa Ariane 5 | Foto: ESA

Šlo o družice Hot Bird Tm7 společnosti Eutelsat a o satelit Stentor francouzského Národního střediska kosmických studií. Výbuch byl už čtvrtým selháním raket Ariane-5, které dosud vzletěly do kosmu čtrnáctkrát.

Družice NSS-6 bude zajišťovat přímé telekomunikační a multimediální spojení s Austrálií, Blízkým východem, Jihoafrickou republikou, Indií, Čínou, severovýchodem a jihovýchodem asijského kontinentu. Její životnost se předpokládá na 14 let. Program Ariane provádí Evropská kosmická agentura, která zahrnuje 15 členských zemí.

Milan Kopp, Zdenka Turková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme